Ciekawostka

Do najczęstszych bolesnych chorób kobiecych należą zapalenie macicy, tyłozgięcie macicy, guzy narządów rodnych oraz gruczolistość sródmaciczna.

W przypadku problemów z zajściem w ciążę warto udać się do specjalisty ginekologa, który przebada partnerów i pomoże w leczeniu niepłodności.

Aby ciąża przebiegła prawidłowo i urodziło się zdrowe dziecko warto systematycznie wykonywać badania przed oraz w trakcie ciąży, by można było wystarczająco szybko zareagować w przypadku nieprawidłowości.

Seks podczas ciąży jest bezpieczny chyba, że ciąża przebiega nieprawidłowo. Mięśnie macicy, płyn owodniowy i błony płodowe chronią dziecko w 100%.

Konflikt serelogiczny powodowany jest przez różnice w czynniku krwi matki i dziecka, co powoduje iż układ odpornościowy matki wytworzy przeciwciała, które mogą dostać się do płodu powodując komplikacje.

Wraz z wiekiem płodność kobiety spada, a ewentualne powikłania ciążowe oraz wady wrodzone u noworodków są stosunkowo częste.

Nadżerka jest bardzo częstą zmianą chorobową u kobiet, z którą warto udać się do lekarza ginekologa w celu wybrania odpowiedniego sposobu leczenia.

Wirus brodawczaka HPV odpowiedzialny jest za powstawanie kłykcin kończystych. Lekarz ginekolog lub wenerolog pomoże z tym schorzeniem.

Godziny przyjęć

wtorek: 1700 - 2000
środa: 1100 - 2000

Ciąża a wiek kobiety

Kobiety, po zdobyciu wykształcenia, pragną znaleźć ciekawą pracę, a w pełni oddając się jej, zdobywają pozycję zawodową, awansują, dokształcają się. Realizacja planów zawodowych wymaga dyspozycyjności, czasu, poświęceń. Decyzja o macierzyństwie bywa odkładana na później. Jednak upływający czas i zbyt długie przygotowania do założenia rodziny mogą okazać się zgubne dla realizacji tych planów

Ciąża a wiek kobiety

O czym należy pamiętać

Reasumując - odkładanie decyzji o dziecku zamiast radości i szczęścia z narodzin, może stać się ich odwrotnością, bólem i rodzinnym dramatem.Autor: ginekolog
Data publikacji: 2015-08-13 11:23:44

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777