Ciekawostka

Do najczęstszych bolesnych chorób kobiecych należą zapalenie macicy, tyłozgięcie macicy, guzy narządów rodnych oraz gruczolistość sródmaciczna.

W przypadku problemów z zajściem w ciążę warto udać się do specjalisty ginekologa, który przebada partnerów i pomoże w leczeniu niepłodności.

Aby ciąża przebiegła prawidłowo i urodziło się zdrowe dziecko warto systematycznie wykonywać badania przed oraz w trakcie ciąży, by można było wystarczająco szybko zareagować w przypadku nieprawidłowości.

Seks podczas ciąży jest bezpieczny chyba, że ciąża przebiega nieprawidłowo. Mięśnie macicy, płyn owodniowy i błony płodowe chronią dziecko w 100%.

Konflikt serelogiczny powodowany jest przez różnice w czynniku krwi matki i dziecka, co powoduje iż układ odpornościowy matki wytworzy przeciwciała, które mogą dostać się do płodu powodując komplikacje.

Wraz z wiekiem płodność kobiety spada, a ewentualne powikłania ciążowe oraz wady wrodzone u noworodków są stosunkowo częste.

Nadżerka jest bardzo częstą zmianą chorobową u kobiet, z którą warto udać się do lekarza ginekologa w celu wybrania odpowiedniego sposobu leczenia.

Wirus brodawczaka HPV odpowiedzialny jest za powstawanie kłykcin kończystych. Lekarz ginekolog lub wenerolog pomoże z tym schorzeniem.

Godziny przyjęć

wtorek: 1700 - 2000
środa: 1100 - 2000

Ciąża a seks

Podczas wizyt w poradni kobiety ciężarne pytają, czy w ich stanie można uprawiać seks bez szkody dla dziecka i ich samych.Pragnę zapewnić przyszłe matki, że przeciwskazaniem do współżycia seksualnego jest tylko ciąża, która przebiega nieprawidłowo. Gdy mijają mdłości, związane czasem z pierwszymi miesiącami ciąży, kobieta przeżywa radość, że będzie matką. Pragnie ją dzielić z partnerem. Mały brzuch nie przeszkadza w zbliżeniach.

Ciąża a seks

Seks jest bezpieczny

Nie spowodują ani poronienia ani wczesnego porodu.

Znaleznienie dogodnej pozycji

Gdy sylwetka kobiety zmienia się, partnerzy poszukują najlepszej pozycji do nowych doznań

Dziecko jest chronione

Zarówno mięśnie macicy, jak i błony płodowe oraz płyn owodniowy są wystarczającą ochroną przed, jakimkolwiek uszkodzeniem dziecka. Może ono odczuwać tylko delikatne kołysanie.

Kobiety ciężarne - czy są atrakcyjne dla mężczyzny

Niepotrzebnie w głowach kobiet rodzą się takie wątpliwości. Mężczyźni oczekują potomka przeważnie z dumą i radością. Pomijając patologiczne związki, stwierdzić należy, że jest to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu partnerów. Przygotowania do narodzin bardzo mocno wiążą oboje rodziców. Mężczyźni zwiększają opiekę nad kobietą, która urodzi im dziecko. Dostrzegają wiele piekna w partnerce, co przekłada się także na większe pragnienie bliskości z ukochaną kobietą.Autor: ginekolog
Data publikacji: 2015-08-13 11:22:30

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777