Ciekawostka

Do najczęstszych bolesnych chorób kobiecych należą zapalenie macicy, tyłozgięcie macicy, guzy narządów rodnych oraz gruczolistość sródmaciczna.

W przypadku problemów z zajściem w ciążę warto udać się do specjalisty ginekologa, który przebada partnerów i pomoże w leczeniu niepłodności.

Aby ciąża przebiegła prawidłowo i urodziło się zdrowe dziecko warto systematycznie wykonywać badania przed oraz w trakcie ciąży, by można było wystarczająco szybko zareagować w przypadku nieprawidłowości.

Seks podczas ciąży jest bezpieczny chyba, że ciąża przebiega nieprawidłowo. Mięśnie macicy, płyn owodniowy i błony płodowe chronią dziecko w 100%.

Konflikt serelogiczny powodowany jest przez różnice w czynniku krwi matki i dziecka, co powoduje iż układ odpornościowy matki wytworzy przeciwciała, które mogą dostać się do płodu powodując komplikacje.

Wraz z wiekiem płodność kobiety spada, a ewentualne powikłania ciążowe oraz wady wrodzone u noworodków są stosunkowo częste.

Nadżerka jest bardzo częstą zmianą chorobową u kobiet, z którą warto udać się do lekarza ginekologa w celu wybrania odpowiedniego sposobu leczenia.

Wirus brodawczaka HPV odpowiedzialny jest za powstawanie kłykcin kończystych. Lekarz ginekolog lub wenerolog pomoże z tym schorzeniem.

Godziny przyjęć

wtorek: 1700 - 2000
środa: 1100 - 2000

KIEDY do LEKARZA?

Zanim zapoznam Panie z poszczególnymi chorobami kobiecymi,omówię kilka ważniejszych objawów chorobowych,które zwykle zgłaszacie lekarzowi.

Kiedy do ginekologa

BÓLE

mogą być spowodowane różnymi dolegliwościami. Do najczęstszych chorób kobiecych dajacych bóle należą:

UPŁAWY

to chorobliwa wydzielina z pochwy,rzadziej z macicy.Ilośc jej moze byc różna, od nieznacznych plam na bieliznie do obfitej wydzieliny, która wywołuje miejscowe zmiany, zapalne sromu i zmusza kobiete do częstych zmian wkładek. Uplawy moga mieć przykrą woń,wywolywac uczucie palenia i pieczenia, a nawet mogą byc podbarwione krwią. Pominąwszy nieznaczne upławy,które prawidłowo pojawiają się przed miesiączką lub bezpośrednio po miesiączce, wszystkie inne rodzaje upławów należy leczyć. Po dokładnym zbadaniu pod mikroskopem tresci uplawów i wykryciem przyczyn, lekarz podejmie odpowiednie leczenie. Poniewaz istnieje kilka przyczyn upławów (rzęsistek pochwowy, pleśniawki, drobnoustroje, przewlekłe stany zapalne szyjki macicy i pochwy ), badanie wydzieliny pochwowej jest bezwzględnie wskazane.

KRWAWIENIE Z DROG RODNYCH

jest jednym z głównych objawów towarzyszacym chorobom kobiecym.

POWIĘKSZANIE SIĘ BRZUCHA

moze byc spowodowane nowotworami narzadow rodnych. Ze wzgledu na profilaktykę raka, kobiety cierpiace na rózne zaburzenia powinny zglaszac sie do lekarza w celu postawienia wlasciwego rozpoznania i podjęcia leczenia. Wczesne wykrycie choroby (miesniaki macicy, zaburzenia czynnosci jajnikow itp.)prowadzi do szybkiego i trwalego wyleczenia.Autor: ginekolog
Data publikacji: 2015-05-15 19:39:53

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777