Ciekawostka

Do najczęstszych bolesnych chorób kobiecych należą zapalenie macicy, tyłozgięcie macicy, guzy narządów rodnych oraz gruczolistość sródmaciczna.

W przypadku problemów z zajściem w ciążę warto udać się do specjalisty ginekologa, który przebada partnerów i pomoże w leczeniu niepłodności.

Aby ciąża przebiegła prawidłowo i urodziło się zdrowe dziecko warto systematycznie wykonywać badania przed oraz w trakcie ciąży, by można było wystarczająco szybko zareagować w przypadku nieprawidłowości.

Seks podczas ciąży jest bezpieczny chyba, że ciąża przebiega nieprawidłowo. Mięśnie macicy, płyn owodniowy i błony płodowe chronią dziecko w 100%.

Konflikt serelogiczny powodowany jest przez różnice w czynniku krwi matki i dziecka, co powoduje iż układ odpornościowy matki wytworzy przeciwciała, które mogą dostać się do płodu powodując komplikacje.

Wraz z wiekiem płodność kobiety spada, a ewentualne powikłania ciążowe oraz wady wrodzone u noworodków są stosunkowo częste.

Nadżerka jest bardzo częstą zmianą chorobową u kobiet, z którą warto udać się do lekarza ginekologa w celu wybrania odpowiedniego sposobu leczenia.

Wirus brodawczaka HPV odpowiedzialny jest za powstawanie kłykcin kończystych. Lekarz ginekolog lub wenerolog pomoże z tym schorzeniem.

Godziny przyjęć

wtorek: 1700 - 2000
środa: 1100 - 2000

Obniżanie się macicy

Na dolegliwość tą uskarża się wiele kobiet. Pojawia się najczęściej w okresie przekwitania, gdy mięśnie kobiet wiotczeją i zmniejsza się ilość hormonów żeńskich ( estrogenów ). Bywa też, że mają z nią problemy kobiety po 30 roku życia, które rodziły ponad czterokilogramowe dzieci. Choroba dotyka również osoby, wykonujące ciężką pracę fizyczną lub mające problemy trawienne i zaparcia.


Obniżanie się macicy

Jak ujawnia się obniżanie macicy? Objawy:

Leczenie:

Kiedy operacja?

Operacja jest konieczna przy bardzo dużym obniżeniu macicy lub gdy wypada. Podciąga się wówczas pęcherz i cewkę moczową. Bywa też, że trzeba usunąć samą macicę.

Po operacji:Autor: ginekolog
Data publikacji: 2016-03-15 09:49:56

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777