Do najczęstszych bolesnych chorób kobiecych należą zapalenie macicy, tyłozgięcie macicy, guzy narządów rodnych oraz gruczolistość sródmaciczna.
W przypadku problemów z zajściem w ciążę warto udać się do specjalisty ginekologa, który przebada partnerów i pomoże w leczeniu niepłodności.
Aby ciąża przebiegła prawidłowo i urodziło się zdrowe dziecko warto systematycznie wykonywać badania przed oraz w trakcie ciąży, by można było wystarczająco szybko zareagować w przypadku nieprawidłowości.
Seks podczas ciąży jest bezpieczny chyba, że ciąża przebiega nieprawidłowo. Mięśnie macicy, płyn owodniowy i błony płodowe chronią dziecko w 100%.
Konflikt serelogiczny powodowany jest przez różnice w czynniku krwi matki i dziecka, co powoduje iż układ odpornościowy matki wytworzy przeciwciała, które mogą dostać się do płodu powodując komplikacje.
Wraz z wiekiem płodność kobiety spada, a ewentualne powikłania ciążowe oraz wady wrodzone u noworodków są stosunkowo częste.
Nadżerka jest bardzo częstą zmianą chorobową u kobiet, z którą warto udać się do lekarza ginekologa w celu wybrania odpowiedniego sposobu leczenia.
Wirus brodawczaka HPV odpowiedzialny jest za powstawanie kłykcin kończystych. Lekarz ginekolog lub wenerolog pomoże z tym schorzeniem.
wtorek: 1700 - 2000
środa: 1100 - 2000
Gdy zawodzą wszystkie próby nie doprowadzając do ciąży, pozostaje zapłodnienie in vitro. Na temat tej metody przeprowadzono już wiele dyskusji i debat, nawet w salach polskiego sejmu. Zdania jak w każdej dyskusji - bywają podzielone na za i przeciw. Jakie by one nie były to warto podkreślić prawo kobiet i mężczyzn do stworzenia szczęśliwych rodzin.
Przed zabiegiem kobieta otrzymuje serię zastrzyków hormonalnych, które pobudzą jajniki do większej produkcji jajek. Komórki jajowe pobiera się następnie cienką igłą przez pochwę. USG kontroluje tę czynność. W probówce komórki jajowe spotykają się z plemnikami mężczyzny i są pozostawione na 18 godzin. Gdy dojdzie do zapłodnienia 2 lub 3 zarodki zostają przeniesione do macicy przy pomocy cewnika. Na tym kończy się czynność zapłodnienia i transferu.
Niestety nie. Przyczyn bywa wiele, a wśród nich, np. uszkodzony materiał genetyczny. Wiek partnerów też nie jest bez znaczenia, podobnie jak jakość nasienia, dojrzałość komórek jajowych, stan śluzówki macicy. Uszkodzenia zarodków prowadzą także do ich obumierania. Często in vitro trzeba powtórzyć. Dla wytrwałych partnerów uwieńczeniem starań bywa upragniona ciąża i potomstwo.
Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice
tel. 734-433-791
tel. 607-376-777